May 28 – 29, 2019
Orea Hotel Voronez
Europe/Prague timezone

SpaceLab

May 29, 2019, 4:30 PM
20m
Congress Hall (Orea Hotel Voronez)

Congress Hall

Orea Hotel Voronez

Krizkovskeho 47 603 73 Brno Czech Republic
CSNOG 2019 CSNOG2

Description

Věděli jste, že i v ČR se pracuje na projektu, který má v konečné fázi umožnit poskytování internetu z vesmíru? Nově vzniklý český projekt SpaceLab EU se zaměřil na rozvinutí myšlenky vývoje a využití air-breathing ion propulsion technologie pro malé satelity na velmi nízkých oběžných drahách (VLEO) a vytvoření satelitní sítě (SaaS - Satellite as a Service) ve výškách mezi 220 - 280km, kde by se latence snížila na třetinu oproti v současnosti plánovaným projektům a plánům poskytování internetu z vesmíru.
Proč vám o tom vykládáme na konferenci poskytovatelů internetu a síťových operátorů?
Protože více než polovina problémů k vyřešení leží v síťové části. Protože my věříme, že Evropa a Česká republika by měli vést open-source aktivity v oblasti connectivity from space a pojistit tak sebe a celý svět proti případným problémům s kontrolou internetu ala Čína, ala USA, ala Blízký Východ. A v neposlední řadě, protože chceme s partou nadšených expertů posunout náš projekt zase o krok dál.
Co se dozvíte: jak nápad na satelitní motor bez paliva vznikl, kdo se ho ujal, jaké jsou problémy, kde nyní jsme a proč si myslíme, že SaaS a open source jdou dohromady.

Primary author

Presentation materials